Karşılaştırmaya Ekle butonlarını kullanarak aynı kategoride En Az İki İlan ekleyerek Karşılaştırma yapabilirsiniz.

Yenilenen Konseptimiz ile İlankar.com'da

    Alırken KAZAN, => Karşılaştırma yaparak kolayca karar verin.

 Satarken KAZAN, => Yanlış fiyattan aylarca satışı beklemeyin.

Tavsiye Et KAZAN... => Satış ortaklığı sistemi ile kazancınız artsın.

Satış Ortaklığı Sistemi

Satış Ortaklığı Sistemi sayesinde sizin referansınızla üye olup, paket alındığı takdirde %15 komisyon kazanırsınız.

İkinci basamakta sizin sayenizde üye olan kişi bir paket satışına referans olursa o işlemdende %10 komisyon kazanırsınız.

En son üçüncü basamakta (Sizin referansınızın referansı),  %5 komisyon kazanma hakkınız bulunmaktadır.

Yazılar

 

Seçim öncesi konut fiyatları yükselmeden, avantajları değerlendirmek için en uygun zaman, ŞİMDİ !

Avantajlar

  • Sıfır Konutlardaki %18 den  %8'e düşen KDV avantajı
  • Alım-satımda %4 den %3'e düşen tapu harcı avantajı
  • Ziraat, Halkbankası vs. konut kredilerinde %0,95 civarı oranlar
    https://www.enuygun.com/kredi/konut

 

Kentsel dönüşüm projelerine yüzde 25 ek inşaat hakkı veren yönetmelik 30 Haziran'da sona ermişti. Bu süre yeni yönetmelikle1 Ekim'e kadar uzadı. Ancak bu haktan yararlanmak isteyenler için; riskli yapı tespiti yapılmış veya riskli alana girmiş olup maliklerin 2/3 çoğunluğu ile noter onaylı kat karşılığı inşaat sözleşmesi düzenlenmiş olması gerekiyor. Bu kapsamda yapı ruhsatı talep edenlerin işlemleri 01.10.2017 tarihinden önceki Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğine göre sonuçlandırılabilmektedir.

Sürekli bir koşturma, hep bir yetişmeye çalışma hali metropol yaşamının bir parçası. Her metropol kent gibi İstanbul’un da baş döndürücü hızına ayak uydurmak güç. Kentin hızından şikayet eden; İstanbul’da yeteri kadar kaliteli zaman geçirmediğini düşünen; yaşadığı şehirde daha ilham verici, faydalı, mutlu, sağlıklı, yaratıcı bir yaşam arzulayan pek çok kişi olduğunu tahmin etmek zor değil.

Nefes almak istediğimizde kaçacak bir yerimiz olsa fena olmaz dı değil mi?

 

Ekim ayında bir önceki yılın aynı ayına göre % 5.7 oranında azalan konut satış adedi sayısı 122.882 oldu. Bu adet üzerinden en büyük payı çoğu zaman olduğu gibi % 17 pay ile ve 20.906 adet ile İstanbul alırken,  % 9.9 pay ve 12.130 adet ile başkentimiz Ankara ve % 5.9 pay ve 7258 adet ile İzmir ilimiz İstanbul'u takip etti.

Gayrimenkul yatırımı yapmayı düşünüyorsanız emlak endeksini incelemenizi öneririz. Görüldüğü üzere İstanbul ortalamasında her daim fiyat artışı söz konusudur. Satın alma kararınızdaki gecikme size maliyet artışı olarak geri dönebilmektedir.

http://www.hurriyetemlak.com/Emlak-Endeksi/Detayli-Analiz/istanbul-satil...

http://www.reidin.com/CountryHome/index/?cnt=TR

Gayrimenkul yatırımı kar marjı yüksek olabilecek bir yatırım türüdür. Ancak, doğru yatırım yapılmadıysa kara dönüşmesi çok uzun sürebilir. Hatta bir nakit sıkışıklığı durumunda zarar ile sonuçlanabilir. Kriz ortamının yaşandığı bugünlerde nakit sıkışıklığınız yoksa, fiyatı uygun hale düşmüş gayrimenkulleri değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Brüt metrekare hesaplanırken, dairenin net metrekaresi üzerine inşaatın büyüklüğüne göre % 15-25 aralığında bir değer ekleniyorsa kabul edilebilir bir hesap olarak değerlendirilebilir. Spor salonu, kapalı otopark gibi ekstralar mevcutsa oran %40 'a kadar artabilmektedir. Ancak bazı projelerde bu değerinde çok üzerinde hesaplamalar yapılmaktadır ki, bu durum size aşırı maliyet olarak dönecektir.